Jeugdschaatsen
Kleine Banen Toernooi 2009/2010

Algemene informatie KBT
Het kleine banen toernooi (KBT) is een toernooi voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Het wordt georganiseerd om kinderen op een leuke en ontspannen manier kennis te laten maken met norenschaatsen als wedstrijdsport.
Als het je dus leuk lijkt om wedstrijden te rijden op je eigen niveau, lees dan vooral verder!
De wedstrijden van het KBT worden verreden op ijshockeybanen van 60x30 meter. Op het ijs wordt een baan uitgezet zoals op een echte 400 meter baan. De te rijden afstanden zijn dus ook als op een 400 meter baan. Voor een rit over 1500 meter moet dus drie en half rondje gereden worden, maar omdat de baan kleiner is dan 400 meter is de te rijden afstand dus ook minder.
In totaal rijden alle kinderen twee ritten per wedstrijd. Afhankelijk van hun leeftijd worden deze afstanden gekozen. Als er tijd over is wordt er vaak ook nog een mini marathon verreden, waarvan later een apart klassement wordt gemaakt.
Gereden tijden van de wedstrijden worden geklokt en op uitslagenlijsten verzameld. Je kunt dus zien hoe je het in de groep doet maar ook je eigen vorderingen zijn af te lezen. De wedstrijdgroepen worden naar leeftijd ingedeeld, jongens en meisjes in een eigen groep.
In totaal bestaat het toernooi uit vier wedstrijden die op verschillende ijsbanen in de regio worden verreden. Bijvoorbeeld Tilburg, Breda, Den Bosch en Lommel (B). Er is altijd 1 baan waar je niet hoeft te schaatsen.
Als alle wedstrijden gereden zijn wordt het eindklassement opgemaakt en de bekers uitgereikt, alle kinderen krijgen een aandenken.
Daarnaast doe je als je deelneemt aan het KBT automatisch mee aan het gewestelijk mini kampioenschap. Dit is een eenmalige wedstrijd en de winnaar mag zich, binnen zijn categorie, gewestelijk kampioen noemen.
De wedstrijden van het KBT worden altijd op zaterdagochtend gereden. Zodra de data voor seizoen 2010/2011 bekend zijn, verschijnen ze op de website. De groep met jongste kinderen rijdt altijd als eerste, de groep met oudste kinderen als laatste. Tussendoor is er een korte pauze zodat de groepen gewisseld kunnen worden en de begeleiders even kunnen opwarmen.
Kinderen die mee willen doen aan het KBT zijn verplicht om op noren te schaatsen en een helm (skeelerhelm) te dragen. Als je die zelf geen hebt kun je er van de ijsclub een lenen. Ook stelt IJsclub Tilburg een jack beschikbaar zodat we als club herkenbaar zijn. Deze jack moet je weer inleveren op het moment dat je niet meer deelneemt aan het KBT.
Seizoen 2010/2011
Meer informatie over het KBT in seizoen 2010/2011 vindt je aan het begin van het nieuwe schaatsseizoen op de site van IJsclub Tilburg.
Mocht je nu al vragen hebben dan kun je contact op nemen met Petra Batenburg.

